top of page
Online Çocuk Danışmanlığı

Ebeveyneler çocuklarının gelişimini takip etmek, karşılaştıkları zorluklarda destek almak, ebeveynlik stratejileri geliştirmek, çocuklarının gelişim basamaklarını takip etmek için online danışmanlık almaktadırlar. Çalışan aileler, yaşadıkları şehirde çocuk psikoloğuna ulaşma imkanı olmayan aileler, çocuklarının gelişimini yakından takip etmek isteyen aileler için uygun bir programdır.

Tüm dünyada etkin olarak kullanılan bu program sayesinde çocuklarınızın gelişimine destek olabilirsiniz.

 Çocuğunuzun gelişimi ve çocuğunuz ile iletişiminizde merak ettiğiniz sorularınız olabilir. Online çocuk danışmanlığı ile anında cevap alabilirsiniz.

2. Dikkatinizi Verin

Çocuğunuz ile bire bir iletişim kurun. Hem eğlenebileceğiniz hem de birlikte oynayabileceğiniz etkinlikleri keşfedin. Gereksinim duyduğu şeylere yönlendirin. Belirli bir iletişim türünü zorlamayın. Bu aktivitelerin çok zaman alması gerekmiyor. Önemli olan sevgi ve bölünmemiş dikkat ile sürdürülüyor olması. Göz teması, dokunma, gülümsemeler gibi etkileşimler bağlantı kurmanızı destekleyecektir.

 

3. Tahmin Edilebilir Olun

Çocukların kendilerini güvende hissetmeleri için rutinlere ihtiyaçları vardır. Yemek, yatma zamanı, bez değişimi zamanı gibi eylemler için bir rutin sahibi olmak çocuğunuzun öz disiplin ve güvenlik sağlamasına yardımcı olur. Daha sonra ne olacağını bilmek, güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak ile birlikte öğrenmelerini destekler.

 

Daha fazlası için Gelişim Danışmanlığı hizmetimden yararlanabilirsiniz.

 

Klinik Psikolog Anıl Yetişen

bottom of page