top of page
Mükemmel anne nasıl olunur?

Değişen ve gelişen dünyaya çocuk getiren annelerin mükemmel ebeveynlik için kaygıları bulunmaktadır. Anneler çocuk eğitimi ve psikolojisi hakkında daha çok bilgi almak istemektedir. Annelerin genel kaygısı çocuğumu yetiştirirken nelere dikkat etmeliyim, iyi bir anne nasıl olurum gibi durumlar olmaktadır. Aileniz ile birlikte ebeveynlik modeli oluşturmanız için size üç temel önerim bulunmaktadır.

 

1) Düşünün

Kendi başınıza veya eşiniz veya anane ve dedeler ile birlikte çocuğunuz için ne tür ebeveynlik yapmak istediğinizin üzerine düşünün. Çocuk yetiştirmede hedefiniz nelerdir? Başarılı bir ebeveyni nasıl tanımlarsınız? Çocuğunuza hangi değerleri aşılamak istersiniz? Başarılı bir yetişkin olmasına nasıl yardımcı olabilirsiniz?

 

2) Bir Plan Oluşturun

Siz ve aileniz için önemli olan çeşitli alanları ve öncelik vermek istediğinizi özetleyen bir ebeveynlik görevi ifadesi olarak adlandırdığınız şeyleri yazın ve tanımlayın.

 

3) Bir Sistem Oluşturun

Ebeveynliğe nasıl yaklaşacağınıza karar verin. Örneğin, küçük bir sorun şu anda ele alınabilir ya da sonraya bırakılabilir. Bununla ilgili ortak karar alın. Bununla birlikte disiplin sorunları ile ilgili ortaklaşa yönetebileceğiniz değerlendirmeler yapın.

bottom of page