top of page
Online Ebeveyn Danışmanlığı

Ebeveynlik sorumluluklarına ayak uydurmaya çalışmaktan ve çocuğunuzun davranış sorunlarıyla uğraşmaktan yoruldunuz mu? Çocuğunuzla bağlantı kurmaya çalıştınız, ancak hiçbir şey değişmedi mi? Çocuğunuzun davranışlarından dolayı suçluluk ve endişe mi duyuyorsunuz? Çocuğunuzun gelişimi hakkında bilgi sahibi mi olmak istiyorsunuz?

Çocuğunuza çok fazla enerji ve dikkat harcarken kendinize, eşinize ve diğer aile üyelerine zaman ayırmak zor olabilir. Çocuğunuzun yaşadığı davranış sorunları, yorgun, depresif ve stresli hissetmenize neden olarak çocuğunuzun davranışını kontrol edemeyeceğiniz veya değiştiremeyeceğiniz düşüncelerine kapılmanıza ve bir keder hissine neden olabilir. Herhangi bir desteğiniz olmadığını düşünüyor ve ebeveynlikle ilgili sorularınız olduğunda, cevaplarını bulmada çaresiz hissediyor olabilirsiniz.

Image by J. Kelly Brito

Çocuğunuzun ve sizin ihtiyaçlarınıza destek olabilmek için online danışmanlık veriyorum. Genel durumu değerlendirmek, ihtiyaçlarınızı belirleyerek bilgi almak için 15 dakikalık ücretsiz telefon görüşmesinden yararlanabilirsiniz.

Evli veya bekar, pek çok ebeveyn, çocuğunun uygunsuz davranışlarını ele almak, sorunları çözmek, iletişimini güçlendirmek veya çocuğunun gelişimi hakkında bilgi almak için pedagojik danışmanlık alıyor. Mevcut ebeveynlik kitaplarının ve kaynaklarının sayısı, bir çocuğun nasıl yetiştirileceğiyle ilgili soru ve endişelerin ne kadar yaygın ve doğal olduğunu ortaya koyuyor. Yetişkinler gibi çocuklar da, fiziksel, duygusal veya akademik zorluklarla uğraşırken genellikle bu durumun farkındalar. Ancak tüm detayları, nedenleri, sonuçları veya onlarla nasıl başa çıkacaklarını bilemezler. Çocuklar, üzüntü veya öfke yaşadıklarında kendilerini suçlayabilir, bunun kendi hataları olduğuna inanırlar. Çocuklar ve gençler iletişim becerileri geliştirme sürecinde oldukları için, öfkelerini, acılarını, rahatsızlıklarını, endişelerini veya suçluluklarını davranışları ile ifade ederler. Bu davranışlar karşısında ebeveynlerin nasıl davranacaklarını bilemedikleri durumlar ortaya çıkabilir, çatışmalar ve krizler meydana gelebilir.

Image by Anna Kolosyuk

Çocuğunuzun hangi duygular ve durumlarla mücadele ettiğini ve onunla bağlantı kurmak ve ailenizdeki çatışmayı çözmek için neler yapabileceğinizi anlamanıza yardımcı olabilirim. 

 

Online danışmanlıkla, davranış sorunlarını ilerlemeden ele almanız ve çocuğunuzun geleceğini etkileyebilecek kalıcı sonuçlara yol açmaması için ihtiyaç duyduğunuz kaynakları, rehberliği ve desteği bulabilirsiniz. 

 

Size ve çocuğunuzun kendine özgü zorluklarına göre uyarlanmış bir strateji geliştirerek, çocuğunuzun deneyimiyle empati kurmayı, ihtiyaçlarınızı net bir şekilde iletmeyi ve çatışmayı bir aile olarak çözmeyi öğrenebilirsiniz.

 

Ebeveyn olarak yaşadığınız zorluklara, sorunu teşhis etmenize ve etkili bir strateji oluşturmanıza yardımcı olabilirim, böylece siz ve çocuğunuz birlikte iyileşebilir ve büyüyebilirsiniz. 

Siz ve çocuğunuz, çatışmayı kendi evinizin konforunda ve mahremiyetinde çözmek için pratik araçlar ve iletişim becerileri geliştirebilirsiniz. 

Online pedagojik danışmanlıkla, kızgın, tehdit edici veya sevgi alıp vermenizi engelleyen olumsuz davranışlarla yanıt vermek yerine çocuğunuzun güven duyacağı net ve tutarlı davranışlara yönelerek olumlu sonuçlar yaratmayı öğrenebilirsiniz. 

 

Ebeveynlik danışmanlığı oturumları sırasında rehberlik ve destek sunmanın yanı sıra, ebeveynlik dersleri veya oyun terapisi gibi destekleyici kaynakları ve programları bulmanıza da yardımcı olabilirim.

 

İster biyolojik bir ebeveyn, ister koruyucu ebeveyn veya evlat edinme öncesi değerlendirmeye ihtiyaç duyan, evlat edinen bir ebeveyn olun, sizin için işe yarayabilecek cevaplar ve çözümler bulmanın her zaman bir yolu var. Çocuğunuzu büyütmenin tek bir doğru yolu yok. Sahip olduğunuz soruları, endişeleri veya şüpheleri yönetirken, düşüncelerinizin ve davranışlarınızın çocuğunuzla olan ilişkinizi nasıl etkilediğini öğrenirken biraz desteğe ihtiyacınız olabilir. 

 

Online ebeveyn danışmanlığı ile kendinizin ve çocuğunuzun dinamiklerini, ihtiyaçlarını anlayabilir, doğru bir teşhis yapabilir, işbirlikçi ve etkili bir terapi yaklaşımı geliştirebilirsiniz. Çocuğunuzla daha açık, güvenli ve sevgi dolu bir şekilde nasıl iletişim kuracağınızı birlikte çalışabiliriz.

Image by Sue Zeng

Hemen hemen tüm çocuklar, davranış değişiklikleri gösterdikleri doğal büyüme dönemlerinden geçer, ancak bazı durumlarda yaşadığı zorluklara neden olabilecek veya katkıda bulunabilecek daha ciddi faktörler de olabilir. 

 

Ebeveynliğiniz veya çocuğunuz hakkında herhangi bir endişeniz varsa, mümkün olan en kısa sürede bir değerlendirme yapmak için başvurabilirsiniz. Sorunları erken yakalayıp ele alarak, çocuğunuzun rahatlamasına, iyileşmesine ve büyümesine yardımcı olabilir, aynı zamanda mutlu, daha huzurlu bir aile hayatı geliştirebilirsiniz.

 

Çocukların zaman zaman öfkelenmesi, krizler ve çatışmalar yaşaması tamamen doğal ve çocuğunuz bunları yaşayarak, öğrenir ve büyür. Bununla birlikte, ebeveynliğiniz veya çocuğunuz hakkında herhangi bir endişeniz varsa, çocuğunuzla olan ilişkinizde bağlantınızın kopmasına neden olan faktörleri anlamak için atabileceğiniz adımları birlikte yeniden gözden geçirebiliriz. Bunun normal bir aşama olup olmadığını veya çocuğunuzun davranışının, bozukluk belirtisi olup olmadığını ve mutlu ve güvende hissetmesi için neler yapabileceğinizi belirlemek için online danışmanlığa başvurabilirsiniz.

 

Geleneksel, ofis içi terapiden farklı olarak, siz ve çocuğunuz kendi evinizin konforu ve rahatlığında, güvenli bir alan oluşturarak seansları gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Daha az maliyete ek olarak, araştırmalar, ebeveyn danışmanlığının çocukların davranış ve duygu düzenlemesinde başarılı sonuçlar gösterdiğini ortaya koyuyor.

 

15 dakikalık ücretsiz ön görüşme için başvurabilirsiniz.

Image by Hello I'm Nik 🎞

BAŞVURU FORMU

Klinik Psikolog Anıl Yetişen

Başvurunuz alınmıştır. En kısa sürede ön görüşme gerçekleştirmek için randevu düzenlenecektir. Sevgiler.

  • Black Twitter Icon
  • Black Google+ Icon
  • Black Instagram Icon
bottom of page